Jeffrey Ebbers wint in Emmercompascuum

Jeffrey Ebbers uit het Hubers Offroad Team heeft zondag de KNMV Jeugdwedstrijd in Emmercompascuum weten te winnen. Door de slechte weersomstandigheden werd enkel de eerste manche verreden. Jeffrey nam hierin een goede start en kwam rond de vijfde plaats door de eerste bocht. Gelijk stootte hij door naar een tweede plaats en na een aantal ronden kon hij profiteren van een valpartij van de kopman. Jeffrey reed lange tijd aan de leiding maar ging zelf ook in de fout en viel terug naar een tweede plaats. Omdat de kopman in de laatste ronde nog in de fout ging, kreeg Jeffrey de koppositie weer in handen en sloot de wedstrijd winnend af.

Het had op de dagen voorafgaande aan het evenement veel geregend in Emmercompascuum en ook in de nacht van zaterdag op zondag regende het er flink op los. De organisatie had echter alles in het werk gesteld om de baan er zo goed mogelijk in te leggen en hier waren ze goed in geslaagd. In de training was de baan hier en daar wat nat maar ondanks dit was er goed te rijden. Jeffrey zat lekker in zijn vel en kwam in deze drassige omstandigheden goed uit de voeten. Ook het zetten van een snelle tijd ging hem goed af want na een aantal snelle ronden sloot hij de sessie af op een tweede plaats.

In de eerste manche kwam Jeffrey goed weg bij de start en kon rond de vijfde plaats aan de wedstrijd beginnen. In de eerste ronde wist hij gelijk een aantal rijders te passeren en werkte zich op naar een tweede plaats. Na een aantal ronden kwam de kopman ten val waardoor Jeffrey de eerste plaats in de schoot geworpen kreeg. Ronde na ronde wist hij de koppositie in handen te houden maar met nog drie ronden te gaan ging hij even in de fout waardoor hij terugzakte naar een tweede plaats. Omdat de kopman in de laatste ronde in de fout ging, wist Jeffrey de koppositie weer terug in handen te nemen en kon de wedstrijd winnend afsluiten.

Partner: Topsport Gelderland is een initiatief van:
logo NOC NSF logo HAN
  © 2012 Topsport Gelderland